Oryginalna biżuteria z turkusem

Oryginalna biżuteria z turkusem

Zamów biżuterię z turkusem na https://www.bizutik.pl/bizuteria-z-turkusem

Turkus jest wymieniany wśród najdroższych kamieni dostępnych na świecie. Nic zatem zaskakującego, że często sięgają po niego złotnicy, a biżuteria z turkusem jest dla części klientów symbolem ekskluzywności. Wykonywane bywają z niego broszki, naszyjniki i klipsy, które doskonale komponują się z wieczorowymi kreacjami. Na barwę tego kamienia w szczególnej mierze wpływa kraj jego pochodzenia – między innymi turkusy pochodzące z Iranu są niebieskie, zaś z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak pożądana, że opracowano nawet jego imitacje – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – nie tylko względy wizualne

Warto nadmienić, iż turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na niezwykłe walory estetyczne. W opinii części osób okazuje się bowiem amuletem, który chroni właściciela przed nieszczęściem. Zapewne w dużej mierze z tego wynika zainteresowanie biżuterią z turkusem – zwłaszcza, jeśli mowa o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem może być noszona nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego rodzaju kwestie – po prostu świetnie się prezentuje.

Jak troszczyć się o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo delikatna, zatem powinniśmy o nią prawidłowo zadbać. Przede wszystkim należy ściągać ją za każdym razem, gdy pracujemy – nietrudno wtedy o uszkodzenia. Należy także ściągnąć ją przed prysznicem, bowiem żele i mydła mogą niekorzystnie wpłynąć na powłokę turkusu. Kiedy nie nosimy biżuterii z turkusem, warto trzymać ją w pudełku wyściełanym miękką tkaniną – ustrzeżemy się tak zarysowań.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]