Kolczyki z ametystami

Kolczyki z ametystami

ametysty

Ametyst to według wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Brazylii, Mozambiku, Urugwaju i Sri Lance. Złoża tego kruszca znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziecie na www.ametysty.com.pl.

Kiedy wkładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu odegrała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Pisma Świętego. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim połączeniu wygląda wyjątkowo elegancko.

Moc biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Jednak w tych sprawach najlepiej wyrobić sobie własne zdanie.