Duży wybór wisiorków srebrnych

Duży wybór wisiorków srebrnych

Szukasz zawieszek? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez jubilerów surowców. Nie może to zaskakiwać – jest plastyczne, doskonale się prezentuje i cechuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się naprawdę czuły, w związku z czym możemy zarysować. Jak więc troszczyć się o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Detergenty dla wyprodukowanych ze srebra ozdób są zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno więc używać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a podczas prania ręcznego bezwzględnie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Wisiorki srebrne musimy chronić także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy wykorzystywać kuferki wykładane od wewnątrz miękką tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Metal ten nie najlepiej znosi również kontakt z wodą i wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Zanim włożymy kilka ozdób do szkatułki, musimy wcześniej owinąć je delikatną tkaniną lub wrzucić do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do czyszczenia wyprodukowanej ze srebra biżuterii należy wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą także wódka, białko jaja oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać miękkich szmatek – twarde mogą porysować fakturę.