Biżuteria z cyrkoniami – o syntetycznych kamieniach szlachetnych

Biżuteria z cyrkoniami – o syntetycznych kamieniach szlachetnych

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu kupisz biżuterię z cyrkoniami

Podczas procesu ozdabiania biżuterii popularnie wykorzystuje się niemal wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania dodaje biżuterii niepowtarzalnego charakteru, są jednym z podstawowych aspektów wpływających na cenę obrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest dość nieliczne grono ludzi mogących pochwalić się prawdziwymi klejnotami w posiadanej biżuterii. Na szczęście istnieją też alternatywy dla oszczędnych osób.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie wytwarzane kamienie ozdobne, nie pojawiające się naturalnie. Jest to prawie najlepsza alternatywa dla brylantów – z powodu praktycznie wyglądu nie do odróżnienia i zbliżonych cech. Zwykle cyrkonia jest bezbarwna, ale okazy zawierające niestandardowe minerały mogą posiadać dowolne barwy, czy też nawet modyfikować je pod wpływem światła. Z uwagi na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i Kosmos – zastosowanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie swoje miejsce jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, posiadają one oczywiście też inne przeznaczenia. Przykładowo, używa się je w medycynie (jako przejściowe uzupełnienie zębów mlecznych), w przemyśle albo też do określania pH w wysokich temperaturach. Dawniej, przez swoje właściwości wykorzystywane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. Jeśli jednak zainteresowani jesteśmy najbardziej rozpoznawalną formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy kupić ją na przykład za pomocą internetu.