Poznaj narzędzia i funkcje Blendera – dla kogo kurs modelowania 3D?

Poznaj narzędzia i funkcje Blendera – dla kogo kurs modelowania 3D?

Dalsze informacje o modelowaniu 3D.

Świat grafiki bezustannie przechodzi zmiany i coraz częściej twórcy porzucają dotychczasowe metody na rzecz kreowania swoich dzieł tylko w tzw. digitalu. Dostępne oprogramowanie graficzne daje artystom nie tylko swobodę sporządzania ilustracji 2D, ale również odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Inicjacja przygody z modelowaniem 3D nie generuje obecnie dużych kosztów – każdy może bowiem ściągnąć program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia animacji i trójwymiarowych obrazów, a który zarazem jest w pełni bezpłatny.

Nauka modelowania 3D na własną rękę może być frustrująca

Obsługę każdej aplikacji można opanować we własnym zakresie, niemniej jednak proces ten trwa wówczas dłużej i często bywa bardzo frustrujący. Dlatego też partycypacja w kursie modelowania 3D przyniesie dużo korzyści przede wszystkim osobom, które niedawno odkryli Blender. Oswajanie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami czy nanoszenie rozmaitych tekstur i efektów świetlnych na modelowany przedmiot przebiegnie szybciej, jeśli odbywać się będzie pod okiem znającego oprogramowanie instruktora. Pedagog na bieżąco dokonuje korekty modeli tworzonych przez uczestnika kursu pokazując elementy, które trzeba dopracowac oraz sugerując ku temu odpowiednie drogi. Jak w wypadku każdego kursu najlepiej, żeby przebiegał on w niewielkich grupach, co pozwoli instruktorowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D pasjonatów 3D a także artystów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest w dzisiejszych czasach zdolnością poszukiwaną i cenioną szczególnie w świecie gier komputerowych, filmu i projektowania. Poznanie oprogramowania Blender 3D otwiera zatem niemało perspektyw zawodowych. W trakcie kursu tworzy się pierwsze profesjonalne prace, które później można śmiało dołączyć do swojego portfolio. Nie znaczy to jednak, że kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w branży gier wideo i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Wielu uczestników takich kursów to po prostu hobbyści i artyści, którzy pragną poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności bądź spróbować nowych form wyrażania siebie.

Adres firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]