Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Szukasz dobrej oferty kursu Adobe Photoshop? Nie zwlekaj! Wejdź na ten link.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od lat starają się nadążyć za rozwojem cyfrowym. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już wystarczająca, by znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki w procesie kreowania postaci oraz świata przedstawionego wykorzystują przede wszystkim zaawansowane oprogramowanie. Znając te realia duży odsetek początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem niezwłocznie sięga po znane programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Jakie programy do digital paintingu wykorzystują artyści

Istnieje wiele programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo że został opracowany jako software do obróbki fotografii, błyskawicznie został głównym narzędzie game developerów oraz artystów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się inne podobne programy, jak między innymi ArtRage, Affinity Photo czy Krita, w których dzięki zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane temperą, akwarelą lub farbami akrylowymi. Digital painting daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość poprawiania niefortunnych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz nigdy uzupełniać!

Malarstwo komputerowe – nauka pod okiem instruktora

Praktycznie lekcje digital paintingu odbywa się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, niemniej jednak aby stosownie rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać wszystkie opcje oprogramowania i najważniejsze triki stosowania pędzli, radzimy wykupić kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozlicznych video kursów Photoshopa online. Spektrum zagadnień jakie omawiają takie szkolenia jest szerokie i uczą one znacznie więcej niż wyłącznie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Ważne jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą kursu.

Adres firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]