Czy można nauczyć się food pairingu?

Czy można nauczyć się food pairingu?

Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje w temacie food pairing.

Pomimo, że jesteśmy przyzwyczajeni do szablonowych kombinacji smaków, nie znaczy to, iż łączenie ze sobą potraw, które na pozór absolutnie do siebie nie pasują, nie może przynieść intrygujących i, co najistotniejsze, smacznych wyników. Uświadamiamy sobie to na każdym kroku. Ogromne oddziaływanie na nasz zmysł smaku miało bez wątpienia możliwość kupna niedostępnych dotychczas w Polsce artykułów spożywczych, a także otworzenie się na obce zwyczaje kulinarne. Dzięki temu choćby połączenie egzotycznych owoców z mięsem rzadko już szokuje. Osoby, które zasmakowały w wyjątkowych fuzjach aromatów często zaczynają swoje eksperymenty i samodzielnie poszukują coraz to bardziej niezwykłych połączeń. By te jednak dały wyczekiwane wyniki, wypada uprzednio wyposażyć się w stosowną wiedzę.

Food pairing – sztuka łączenia ze sobą smaków

Chcąc, żeby nasze kulinarne przygody naprawdę okazały się źródłem uniesień oraz pozwalały odkryć nowe smakowe doznania, trzeba postępować zgodnie z kanonami obowiązującymi w nowoczesnej sztuce kulinarnej. Te, rzecz jasna, są zaledwie wytycznymi, o których nie należy zapominać, aby smaki wiążą się w harmonijną, chociaż nietuzinkową całość. Dobrze zrobimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tak tytułuje się się umiejętność łączenia ze sobą smaków, które ogólnie uważane są za kompletnie do siebie niepasujące. Wszelkie reguły food pairingu są tymczasem bardzo przemyślane, a u ich podstaw leży szeroka wiedza z zakresu biochemii, dotyczącą przede wszystkim obecności poszczególnych substancji w stosowanych produktach. Food pairing traktuje nie tylko o jedzeniu, ale również o napojach (w tym alkoholowych).

Food pairing szkolenie tylko z zawodowym szefem kuchni

Do eksperymentów z food pairingiem konieczne są duża wyobraźnia i wyczucie, jednak to nie one okazują się kluczowe. O wiele bardziej jest istotna teoretyczna wiedza z zakresu zawartości przeróżnych substancji w ingredientach potraw oraz tego, jak łączą się one z innymi związkami. Wobec tego trafnym pomysłem będzie udział w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez zawodowego szefa kuchni – zwłaszcza, iż przekazanie niezbędnej wiedzy trwa z reguły kilka godzin.

Adres firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]