Tabliczki informacyjne a bezpieczeństwo

Tabliczki informacyjne a bezpieczeństwo

Szukasz tabliczek informacyjnych? Koniecznie odwiedź ten adres.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Zazwyczaj możemy ich nawet nie dostrzegać, jednak sprawiają one, że przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze. Przekonajmy się zatem jakiego typu tabliczki informacyjne są najczęściej stosowane oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – również wewnątrz budynków

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które usytuowano na budynkach, takich jak bloki, obiekty przeznaczenia publicznego publicznej, urzędy, przychodnie. Przyczyniają się do tego, że szybko znajdziemy właściwy budynek. Należy jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na zewnątrz bloków, ponieważ bardzo często możemy je także zauważyć wewnątrz. To ogromna podgrupa znaków, które zazwyczaj służą bezpieczeństwu i komunikują o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie odpowiedniego pomieszczenia lub pracownika w wielkich budynkach – w urzędach w hallu znajdują się tabliczki z nazwami wydziałów. Dzięki temu bez problemu wyszukamy przykładowo sekretarza czy wydział finansowy. Równie znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które zlokalizowane są przy wejściu do biura. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany danych pracownika na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – bezpieczeństwo

Tabliczki informacyjne są w końcu nakazywane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Informują gdzie są drogi awaryjne, wyodrębniają tzw. palarnie, informują o regułach używania wind podczas ewakuacji. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, istnieją także specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich rozmieszczania. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z solidnych komponentów (takich jak PCV), niejednokrotnie są fluorescencyjne i można je szybko zamontować.

Adres firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]