Sieci światłowodowe i nadajniki optyczne

Sieci światłowodowe i nadajniki optyczne

Jeśli chcesz kupić nadajnik optyczny, zobacz tutaj

Z uwagi na to, że prawie codziennie używamy instalacji kablowych, powinny one w dzisiejszych czasach być naprawdę wydajne. Nie może więc dziwić, iż podzespoły stosowane przez ekipy telekomunikacyjne są wysokiej jakości – jedynie tak możliwe będzie wykonanie absolutnie niezawodnej sieci. Najważniejszymi podzespołami są rzecz jasna kable, jednak – jak nietrudno się domyślić – bez innych elementów prawidłowe działanie instalacji nie jest możliwe. Innymi istotnymi elementami sieci RTV są m. in. nadajniki optyczne, które generują wiązki lasera przekazywane potem za pomocą światłowodów.

Nadajniki optyczne – czemu istotne?

Jak przed momentem nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy element każdej instalacji optycznej. Jest on trzecim podzespołem infrastruktury po nadawcy danych oraz koderze. Przygotowane dane są tak transmitowane światłowodami, a potem transformowane przez detektor, aby dotrzeć do ostatecznego odbiorcy. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która cechuje się niskim wypaczeniem danych oraz solidnością – z tego powodu niemal całkowicie wyparł już inne rozwiązania.

Niezawodne nadajniki optyczne

Aby instalacja okazała się wydajna oraz niezawodna, do jej zamontowania należy zastosować wyłącznie części wysokiej klasy. Nadajnik optyczny ze względu na ważną rolę musi działać we wszystkich warunkach – z tego względu o tym, od kogo go zamówić należy pomyśleć już na etapie projektowania instalacji. Przedsiębiorstwom parającym się fachowym montażem sieci zaleca się wybór tylko doświadczonych dostawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie kupno nadajników optycznych bezpośrednio od producenta, gdyż ci oferowane przez nich nadajniki obejmują prawem reklamacji, a w razie komplikacji w czasie instalacji – są w stanie zapewnić rzetelne doradztwo klientom z całej Polski.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]