Cyfrowa telewizja – wzmacniacz kanałowy

Cyfrowa telewizja – wzmacniacz kanałowy

Zobacz, gdzie zamówić wzmacniacz kanałowy

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie przeznaczone do odbioru sygnału telewizji naziemnej. Jak opisuje jego nazwa zasadniczą funkcją jaką spełnia jest zwiększanie i wyrównywanie sygnału. Sprawdźmy na jakiej zasadzie funkcjonuje to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – zwiększanie i wyrównywanie sygnału TV

Na rynku znajdziemy dużo mechanizmów, których zadaniem jest wzmocnienie sygnału i odbiór pasm telewizji cyfrowej. Są one dedykowane zarówno do tradycyjnych instalacji, jak i do zadań specjalnych. Zakładane są na terenach, na których praktycznie nie ma sygnału. Działają np. w miejscowościach górskich, garażach podziemnych oraz w niektórych nieruchomościach. Innowacyjne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe pozwalają też na zdalne rozsyłanie sygnałów TV. Ich pokrywa powoduje, że mogą być stosowane na zewnątrz nieruchomości – są odporne na niekorzystne czynniki zewnętrzne.

Wzmacniacz kanałowy – współpracuje z antenami DIGIT-3DT

Tradycyjny wzmacniacz kanałowy ma kilka oddzielnych wejść – takich jak UHF lub w technologii SAW. Sprzęty mogą mieć zastosowaną technologię redukującą zakłócenia wytwarzane przez sygnały internetu bezprzewodowego. W zależności od modelu ma też trzy-cztery specjalne filtry kanałowe – działające z kanałami k.21-k.69. Sprzedawane u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe współpracują między innymi z antenami aktywnymi. Wzmacniacze kanałowe mają zewnętrzne zasilacze oraz sygnalizatory LED.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]